Popis jednotlivých úrovní - co můžete čekat na kurzu?

Salsa 1 - začátečníci

Naučíme vás vnímat hudbu a cítit rytmus. Na tomto kurzu se naučíte základní kroky salsy, první otočky a začnete pozvolna tančit v páru. Zjistíte, že prostě musíte pokračovat, salsa je velmi návyková.

Salsa 2 - mírně pokročilí

Již umíte první kroky a první otočky a je tedy nutné začít dobře komunikovat s partnerem. V tanci vede muž a jeho úkolem tedy je dát partnerce ten správný signál. Naučíme vás, jak takové signály dávat a jak je cítit, budeme pokračovat v tanečních figurách a upevňování znalostí z kurzu 1.

Salsa 3 - středně pokročilí

Muž vede, ale žena se prezentuje. Umíte již dost na to, abyste začali vyjádřovat svůj vlastní taneční styl. Postupně vás budeme učit nové figury, ale také ten pravý kubánský styl. Nesmíte zapomenout na to, že "ruce tančí také" a že tancem dáváte najevo svou osobnost. Nenechte se překvapit, že vám někdy "vyměníme" partnery, abyste se dobře cítili signály. Tento kurz navazuje na předchozí, přináší vám nové figury, upevňuje vaši komunikaci s partnerem a začíná  s budováním vašeho vlastního stylu.

Salsa 4 - pokročilí

Kubánská salsa nejsou jen nové figury. Je to vyjádření radosti ze života. Kubánec vlastně tančí celý svůj život, při každé příležitosti a kdekoliv. Budeme prohlubovat váš taneční styl, naučíme vás další nové figury a kombinace, přechody mezi nimi a hlavně také tančit tak, abyste si užili rytmus, cítili hudbu a tančili pro radost.

Salsa 5 - super pokročilí

Již zvládáte mnoho figur a máte svůj taneční styl. Zcela jistě máte pevný způsob komunikace, cítíte signály partnera  a zvládáte tedy dobře přechody mezi jednotlivými figurami bez slovních nápověd. Na tomto kurzu můžete čekat již poměrně náročné figury a kombinace.

Salsa 6 a více - extra pokročilí

Můžeme spolu pokračovat stále...naše zásoba nových figur je velká...pokud vás to s námi baví, jsme moc rádi. Opakujeme dle vašeho přání, učíme vás nové složité kombinace a zařazujeme také Ruedu de Casino pro velmi pokročilé tanečníky. Tento kurz je pro všechny, které tančit baví, chtějí se neustále zlepšovat a poznávat další nová tajemství kubánské salsy.

CubaMix pro ženy

Speciální kurz pro ženy je absolutní novinka.  Obsahuje rytmy salsy, bachaty, merenque nebo tance congo. Na parketu budete tanečnicí, která si může užít svou hodinku relaxu v rytmu podmanivé hudby a přitom se naučíte základní kroky všech těchto tanců a získáte ladnost pohybu. Věk není žádné omezení, přijďte si to prostě užít!

Bachata

Romantický a vášnivý tanec, který je součástí každé latinskoamerické party. Naučíme vás cítit rytmus, základní kroky a držení, které může být velmi romantické, pokud svého partnera dobře znáte nebo otevřené, pokud si nejste tak blízcí:) Bachata je velmi podmanivá a jejímu kouzlu snadno propadnete a na parketu potom můžete prožívat svůj vlastní příběh.

Samba fit

Brazilské tance pro jednotlivce (pro sexy postavu a dobrou náladu)
Během kurzu se naučíme několik brazilských rytmů - karnevalovou sambu, forro, arrochu,
swing bahiano. Kurz je vhodný pro dámy, ale ani pánům není vstup zakázán. Počítejte s tím, že se pořádně zapotíme.

Taneční přípravka pro děti

Taneční přípravka nabízí soubor jednotlivých cvičení pro rozvinutí dětské motoriky, přirozené vnímavosti a napomáhá dětem cítit pohyb a hudbu jako jeden celek. Klade důraz na osvojení si tanečních základů a techniky pohybu. Na konci každé hodiny probíhá krátká improvizace, kde dítě rozvíjí svou kreativitu, fantazii a naučí se vystupovat jako individualita. Lekce jsou vždy přizpůsobeny schopnostem, věku a potřebám dítěte. Hodiny jsou vedeny zábavnou formou. Většinou se tančí v ponožkách.